Shadowrun

http://shadowrun.netroof.eu/

Shadowrun
.
Shadowrun
21.05.2022 - 14:22:06
Shadowrun
Shadowrun
Shadowrun
meno:
heslo:
[reg]   autologin
Shadowrun
Shadowrun

RICH (aneb kronika velkého idiota)

kategória: Poviedky

poslal Jan ( 4.10.2007 | 11:20:23 )

Musím všechny čtenáře upozornit, že toto se opravdu stalo. Samozřejmě ve světě Shadowrunu. Z textu budu vynechávat všechny "nudné" hody kostkou a jiné postřehy vypravěče. Bude zde jen holý příběh postavy jménem RICH.

Jedná se o kraťoučké vyprávění o tom, jak je zlé nazlobit gangstery. To se prostě nedělá.
   Všechno začalo jedné úplňkové noci. Déšť dopadal na střechy výškových budov, bubnoval na okna a omýval cesty. Na rohu jedné z budou stál mladý kluk, který se hodlal ukrást zlatavý automobil jménem BOSS maker long. Byl si téměř jist, že temná noc mu poskytne dostačující brnění, aby ho nikdo, a hlavně majitel, nezahlédl.
   Došel tedy pomalu k autu odhodlaný prostřelit okénko řidiče a vlést si do velkého prostorného kokpitu. Nikdo ho nesledoval. Namířil zbraň na sklo a hodlal se vydtřelit. Chvíli před tím, než stisk spoušť, uviděl na palubní desce stříbrnou śtartovací kartu.
   To musí být znamení, řekl si v duchu a vystřelil. Tlumič na malé zbrani, dostatečně utlumit hrozivou ránu na malé zabzuknutí. Sklo se mu ale nepodařilo prostřelit. Samozřejmě že ho poškodil, ale ani neprostřelil, ani neroztříštil.
   Poté dvakrát vynervovaně třískl do okení tabule, ale ta odolávala bez většího poškození. S nervy na krajíčku šáhl po klice a začal jí páčit. K jeho překvapení se automobil otevřel a poskytnul mu krásný pohled do interiéru z krémové imitace kůže. Všude elektronika, prostě luxus.
   Nasedl do auta a odjel se pochlubit svému nejlepšímu příteli. S myšlenkou na to, kolik se mu podaří zbalit holek na tohle fáro, uháněl po silnici k adrese Roadrunner 556.

   Po dvou hodinách cesty se zastavil u další z bezpočtu výškových budov. V jejích útrobách byly rozmístěny tisíce malých ubytoven a v jedné takové sídlil i jeho přítel.
   Vyjel do šedesáteého třetího patra a došel ke dveřím, na nichž stálo velkými písmeny " JESTLI NECHCEŠ PŘIJÍT O KOULE, TAK NEKLEPEJ ". Thomas, jeho přítel, měl rád své soukromí a dobré vtipy. RICH ale nebral na tyto jeho úvahy na dveřích v úvahu a zaklepal.
   Po další minutě čekání došel ke dveřím strhaný Thomas a otevřel mu. Nejradši by RICHovi hned z fleku prostřílel hlavu, ale neměl po ruce zbraň, kterou by to mohl udělat.
   RICH na nic nečekal, vklouzl mu do bytu a začal mu vyprávět celý příběh, který se mu odehrál dvěstě kiláků od jeho domu.

   Thomas ihned pochopil, že startovací karta na přístrojovce znamená, že auto vlastnil nějaký z gangstrů, ale vůbec se o tom RICHovi nezmínil. Tohle si měl vyžrat sám. Po dlouhé hodině kecání se RICH odhodlal odejít a nechat Thomase na pokoji.
   Nasedl do svého automobilu a odjel domů, o čemž se stihl pochlubit příteli.

   Když Petere Eliott zvedl své dvěstě kilové tělo ze sedačky a dovalil se k oknu, zjistil, že mu někdo ukradl jeho zlatavého miláčka. Byl si jist, že to nemohl být nikdo v okolí deseti bloků, protože toto území patřilo jemu a každá zpropadená krisa to věděla. Ihned ho chytil amok a s řevem a slintáním došel k svému malému počítači. Vyhledávací program mu jeho auto ihned našel a označil jako rudou tečku na mapě.
   Poté zmizel společně se třemi gorilamy, bouchačkou a počítačem za dveřmi.

   O dvě hodiny později znovu Thomasovi někdo klepal na dveře. Ten ze sebe vypustil nadávku do zmrdů, protože právě strhnul závit na svém malém robotím pavoučkovy, opravy si vyžádají dlouhé hodiny.
   Byl si celkem jistý kdo je za dveřmi. RICH a chce se znovu chlubit tou hovadinou s tim autem. Vždy se musel rozesmát, když si představil, jak ho mafiáni zmlátí.
   Po otevření dveří ho ale smích hodně rychle přešel. Těšně u hlavy mu stála pistole, těžký kalibr, její nositel byl tlustý, umastěný, uslintaný špekatý prase. Jak si ho thomas ihned ve dveřích změřil.
   Špekoun poprvé otevřel pusu, ale vyšlo z něj jen uchechtnutí. Krokem k Thomasovi se procpal do bytu společně s bodyguardy zamířil na svůj cíl. Thomase. Ten se ze strachu posadil na malé sedadlo, protože moc dobře věděl, že toto může být jeho jediná šance.
   ,,Kde je mhoje ahuto" , špekoun mluvil nesrozumitelně a puch z jeho huby se k Thomasovy dostal vzápětí. Žaludeční šťávy se mu naštěstí zastavily v krku.
   ,,Ja nevim o čem mluvíte" odpověděl jen. Tlustá hruškovitá postava se jen posunula blíže ke křeslu.
   ,,BOSS mejkr long, moje ahuto, nějakej zmetek mi ho ukhradl a podle kamerovýho šistému to byl tvhůj kámhoš" Následovala odmlka s tuberáckým pokašláváním. ,,Kde je?"
   Thomasovi se stáhl žaludek ze strachu, nemohl totiž najít svého devítimilimetrového mazlíčka mezi jednotlivými částmi pohovky. Během chvíle ze sebe všechno vyklopil. Kam RICH šel, co mu říkal, prostě všechno. Doufal že si to mafiáni vyřídí s RICHem a jeho nechaj na pokoji.
   ,,Diky" vychrochtal ze sebe špekoun a natáhl svou robustní zbraň hodnou na slony.
   BINGO. Thomasovy prsty nahmataly pažbu zbraně a ihned jí uchopil. Jeho ukazováček zajel na spoušť a Thomas trhnutím zbraň dostal na světlo světa. Ihned poté uskočil z pohovky stranou a snažil se tímto skokem dostat za jedinou pevnou příčku jeho bytu. Potřeboval se dostal za kuchyňskou linku.
   V letu zaregistroval výstřel špekouna. Jeho kulka rozpárala polovinu opěradla pohovky. To se zlomilo a polovina dopadla s rozštěpeným koncem na podlahu. Thomas na nic nečekal a stiskl spoušť. Jeho automat ze sebe vypustil dávku čítající deset nábojů. Pět z jeho nábojů vniklo do těla z jednoho bodyguardů. Stěna za svalovcem se zbarvila do ruda, to svědčilo o čistém průstřelu. Svalovec se rozklepal a dopadl na podlahu v mrtvolných křečích.
   To už ale oba hlídači společně s Eliottem stříleli plnou možnou silou do kuchyňské linky, za kterou se podařilo Thomasovi dopadnout. V lince se dělaly hrozivou rychlostí díry a kusy tohoto nábytku létaly všude okolo schouleného Thomase. Ten ruku naslepo nasměroval za roh a znovu stiskl spoušť. Další dávka vyprázdnila zásobník, ale její účinek se neminul.
   Další z hlídačů dostal zásah, přičemž mu kulka společně s polovinou jeho hlavy přistála na vstupních dveřích. Jeho rozšrotovaný obličej už nevykazoval známky ničeho, co by bylo živé. Tělo se pomalu skácelo zády ke zdi, kde sjelo. Nechalo za sebou hrozivou rudou rýhu.
   Náhle ale kuchyňskou skříní projel obří projektil a zaryl se Thomasovi hluboko do steheního svalu. Proťal kost a dál si pokračoval v cestě. Kachlička pod jeho nohou praskla a ve škvírách spojů se začala rovlévat krev. Tvořila krásné čtvercové obrazce.
   Thomas ze sebe vydal smrtelný řev, ale to už nad ním stál špekoun. Hruškovitá postava s namířenou paží držela obrovskou zbraň. Její hlaveň civěla Thomasovi do tváře. Z posledních sil zvedl automatickou zbraň, ale v té chvíli mu projela nábojnice obřích rozměrů hlavou. Svou rychlostí potrhala všechny možné úpony držící Thomasovu hlavu, pronikla hladce do mozku a pronikla zadní částí hlavy. Poté se ještě silně zabořila do dlažby.
   Eliott se jen zhnuseně otočil a zamířil pryč. Thomasova hlava se roztáhla po délce jednoho metru. Utvořila rozprsknutý kulatý rudý obrazec plný krve, částí lebky a želé podobnému mozku.

   Mezitím se RICH rozhodl vyhledat nějakou pěknou dívku a sbalit jí na fáro, které řídil. Vůbec netušil, že jeho hloupost připravila jeho přítele o život, a i kdyby to věděl, bylo by mu to jedno. On si nyní řídí suprové fáro a jeho přítel už ani nemůže čichat ke kytkám.
   RICH pomalu dojel do vyhlasene ctvrti pro mladiky, kteri potrbuji rozkos od zen, nebo od predelanych zen, tedy muzu, nebo od muzu, ono to bylo vlastne jedno.... Nechal na sve nove porizene auto spadat poledy okolnich divek a nakonec si vybral mladou lolitku stojici na jednom z rohu ulice pod ruzovym destnikem... Byla odvazna, pri nastupovani se ji vyhrnula jeji velmi malinka minisukne a odhalila sve vnady...

< Cancy.... Hľadač >
zobrazené: 2904x
hodnotenie: 1.5 (1.5), hlasovalo: 10

Ako sa Vám páči tento príspevok?

ohodnotiť známkou 1 ohodnotiť známkou 2 ohodnotiť známkou 3

Komentáre

omg :) V najlepšiom ukončit ... :P
 - zapo (22:14:03 6.10.2007)
dodelam co nejdriv
 - jan (11:12:51 8.10.2007)
pohoda :) looking forward to seeing :)
 - zapo (20:02:38 8.10.2007)
Pokiaľ chcete pridávať nové veci alebo písať komentáre, musíte sa prihlásiť (prihlasovací formulár sa nachadza hore).
Pokiaľ ešte nemáte svoj účet, tak si ho môžete ihneď vytvoriť registráciou na naších stránkach.
.
.
top Hore | print Vytlačiť stránku
© 2003-2022 zapo & post authors, vygenerované za 0.068 sec.