Shadowrun

http://shadowrun.netroof.eu/

Shadowrun
.
Shadowrun
4.07.2022 - 01:11:08
Shadowrun
Shadowrun
Shadowrun
meno:
heslo:
[reg]   autologin
Shadowrun
Shadowrun

Cancy....

kategória: Poviedky

poslal [neznámy] ( 29.10.2007 | 18:37:46 )

Seděl nad klávesnicí, a přemýšlel... ne jeho prsty, ne dlouhé, ne zakrslé, v té době opatřeny poměrně úctyhodně ostrými nechty, brousili po klávesnici, ačkoli bylo již pozdě večer. Něco psal.... a ani netušil že to pak pošle sem... bylo to asi takhle:
Pan Johnson.... kontract byl vypsán... ...úkol zněl jasně... ...a ztráty na vlastní riziko...

    Je jejich údělem v dějinách, žít ve stínech. Může to být váš soused, nebo týpek, co sedí v tom sklepním pokoji a nevychází... ...může být jedním z nich každý, koho potkáte na ulicích tohohle města. Jsou spodinou společnosti i vysoce postavenými... jak potřebují. Vypadají různě... ať je to někdo kdo vypadá jako motorkář s pivkem v ruce, nebo týpek s klávesnicí a dvojitým chipjackem za uchem. Může to být ten s umělou rukou. Nebo týpek co vypadá na myče oken, a stojí na plošině za oknem tvojí korporační kanceláře - pod montérkama může mít tolik bouchaček, že se z toho po..., no víš co myslim. A ta čtrnáctiletá holka, co do tebe ráno vrazila s kytarou na zádech. Myslíš že to byla kytara, co bylo v tom pouzdře? Tak proč za ní běžela korporační policie? Jsou to shadowruneři - běžci ve stínech - jsou to ti, kteří maji svou cenu - a za tu cenu, udělají cokoli. Myslíš že tvůj počítač je čistý? Blázne, kdejakej runner-decker se ti do něj prokope, i matrix má svoje díry. Ano, matrix byl znovu nastartován. Kde jsou doby kdy soupeřil s Internetem a Globalnetovou sítí? Dnes je matrix jediná celosvětová síť. Od tvého PC až po tvůj mobil, od intercomu až po cyberdeck toho týpka s přípojkou v hlavě je matrix jediná komunikační síť. Ale pro tebe, který ji vidíš jen přes monitor počítače, je to jen síť. Pro deckera je to svět. Není jako ten náš, je jiný, je to svět kde se realita mění v pseudorealitu.

    Tebe platí NovaCorp. Děláš účtařinu v korporaci, která dodává zbraně, ve velkym. Ale  nikdy ses nepozastavil nad tim, kdo je tvuj šéf...

    Sám si slyšel, že tvýho sekčního nadřízeýho vyhodili. Myslíš že jen tak? Ne. Ve skutečnosti ho sundal nějakej runner. Tvuj šéf věděl moc, jeho hlavu hledali a uklízeli dvě hodiny, byla po celym atriu toho hotelu, kde včera vítali delegaci s asiský sekce NovaCorp Internacional. A ty máš být mezi kandidáty na jeho místo. Dávej si pozor. Johnson dává úkoly těm, který chtěj prachy a co když už na tebe je kontrakt vypsanej, hm?

    Stíny se pomalu rozrůstají. Korporace sílí a už jsou proti bezbranný OSN skoro jako božstva a jejich pořádkové jednotky jejich démoni. Přesto se s runnery vedou těžký potyčky. Komerční svět tvrdě tlačí na lidký práva, korporace mají vlastní zákony. Stát je pojmem na rozhraní mezi jima a vládou. Vláda má sice trochu navrch, ale kdo tahá za drátky, hm?

    Navíc runnery podporuje nelegálně i téměř každá korporace. Nemůžou si dovolit přímé intervence, ale runneři jsou anonymní a mají svou čest. A Johnsonové drží sliby. A tak se uzavírá kruh peněz. Runnery vlastně platí ti, kterým oni samotní mohou kdykoli škodit. Peníze jsou všechno. DocWagon, korporace jenž má věhlas v léčebných procesech všeho druhu hraje na obje strany asi nejvíc - oficiálně je to zdravotnická síť, ale jak myslíš, že razí svoje heslo mezi náma, runnerama? "Jste zraněni? Vystřílíme vás ze všeho, pokud na to máte... Doc Wagon - Vaše ozbrojená záchranka". A nejen záchranka. Přes věděcký organizační sekce DocWagonu se do stínů dostává zboží často dražší a cenější, než zbraně a munice - ware. Cyberware je to, co dělá z runnera víc než člověka - od reflexních vláken po podkožní plátování, od umělých orgánů k chipjackům a jiným přípojkám, od kybernetických implantátů v mozku po břity schované pod kůží a warem kterej tě opraví zevnitř, pokud z tebe kulomet neudělá kaši... - to vše a mnohem víc ti DocWagon nabídne, když máš dost NyuYenů.

    A nezapomeň že a každym drbu pravdy trochu.... magie mezi nima žije taky, magie a metarasy. Stará síla se znovu vrátila do živých rukou a to do rukou runnerů. Z některejch se stávaj členové kultů magii pěstujících... a jsou to zabijáci. A nejen oni, ale i příslušníci metaras -  kdysi se povídali pohádky i horrory o ztracených duších, upířích klanech, smečkách vlkodlaků... víš co ti řeknu? Oni tu už tenkrát byli, nebo spíše stále byli, ale dnes už se neschovávaji.. A jsou tu, skuteční, ne takoví, které zažene kříž či svěcená voda, ne ti, kteří mizí na denním světle, jak praví starý bláboly. Ne, tyhle nejsou výmyslem a strašákem. Tihle jsou skuteční. Lovci, kteří se nezastaví před ničím, pokud sami nechtějí.

    Spi sladce, když teď víš, jaký je svět kolem tebe doopravdy. A nezapomeň, čas běží, a možná právě mě teď po matrixu letí lukrativní nabídka, kde je tvoje méno, cena, adresa a R.I.P. s malým smajlíkem.

    Samozřejmě omluv mé chyby v textu, jelikož sám nemám potřebu psát dokonale a sklávesnicí si nerozumim... ten výstup prostě neni .45, jestli víš, co myslim.....

< Umělá růže 1. část - Probuzení RICH (aneb kronika velkého idiota) >
zobrazené: 4333x
hodnotenie: 1 (1), hlasovalo: 10

Ako sa Vám páči tento príspevok?

ohodnotiť známkou 1 ohodnotiť známkou 2 ohodnotiť známkou 3

Komentáre

cool, cool ;) jen tak dál.
 - stv (08:30:07 30.10.2007)
Pokiaľ chcete pridávať nové veci alebo písať komentáre, musíte sa prihlásiť (prihlasovací formulár sa nachadza hore).
Pokiaľ ešte nemáte svoj účet, tak si ho môžete ihneď vytvoriť registráciou na naších stránkach.
.
.
top Hore | print Vytlačiť stránku
© 2003-2022 zapo & post authors, vygenerované za 0.062 sec.