Shadowrun

http://shadowrun.netroof.eu/

Shadowrun
.
Shadowrun
25.05.2022 - 08:15:22
Shadowrun
Shadowrun
Shadowrun
meno:
heslo:
[reg]   autologin
Shadowrun
Shadowrun

Postava - experiment

kategória: Rôzny materiál

poslal hokum ( 2.05.2008 | 22:06:23 )

Svět Shadowrunu nabízí k vytvoření backgroundu postavy mnoho inspirací, jedna z nich je, utečenec z laboratoří. Vytvořil jsem taková víceméně doporučení, jak takovou postavu vytvářet, proto budu rád za kritiku.
Nebudu to tajit, inspirací k tomuto mi byla série Deus Ex a další kyberpunky. O co vlastně jde? Řeknu to zkratkovitě. V šestém světě vládnou světu korporace a to jim dává větší pole působení v bojích o moc. Vlastně tajné laboratoře, kde se snaží vyzkoumat a vyrobit zbraň proti svým nepřátelům. Existují různé kanóny, ale přecejen jim někdo musí vládnout, a proto vypěstovali něco jako superčlověka. Může to být vaše postava, kdo se v těchto kojích probudí k životu.

Výše jsem řekl "vypěstovat", to znamená, že se jedná o geneticky modifikované embryo, tedy není to žádný robot. Korporace, která jej vyvíjela, je si však vědoma omezení normálního lidského těla a proto je tento výtvor upravený tak, aby snášel více kyberwéru a biowéru. Vzhledem ke své umělé podstatě nepočítejte s magičem.

Ve jménu utajení a nenápadnosti vypadají tyto experimenty jako lidé, dobře stavění. Na fantazii případného GM nechám, zda-li třeba nemají někde na kůži čárový kód či jiné "kusové" označení.

Jedná se o velmi závažné rozhodnutí při vytváření postavy, udělil bych tedy prioritu A při prioritovém systému vytváření postavy. S bodovým systémem nemám zkušenosti, tak si netroufám nic nadhazovat. Jedná se o kolonku RASA.

Magie může být udělena libovolně, ale vzhledem k tomu, že nevládnou magii, doporučuju E.

ATRIBUTY, DOVEDNOSTI a ZDROJE se libovolně pohyblivé. ATRIBUTY značí, jak moc se výtvor korporaci povedl. DOVEDNOSTI značí, jak moc je učenlivý a ZDROJE určují, kolik peněz korporace investovala do rozšíření jejich hračky (určuje hráč, nicméně GM má právo cokoliv pozměnit).

A co vlastně obnáší být experimentem? Jsou dvě strany karty

První možnost (méně záživná) je, že postava zůstane pěšákem dané společnosti a dělá pro ní úkoly atd, atd, atd. Za odměnu dostane rozšíření, privilegia, peníze a možná i svobodu.

Druhá možnost (ta zábavnější) je, že postava uteče z laboratoří a chce řídit svůj život sama. Může se to třebas stát, že ostatní postavy dělají nějakou prácičku v laboratořích té nejmenované korporace a náhle tam potkají takového zoufalce. Nebo dojde k útoku nějakého hackera, který postavě za další portislužby pomůže. Každopádně pak svobodný experiment má nepřátelé, a proto je jeho život pořád akcí. Nebo nastane ještě něco jiného, co jsem neuvedl a ani mně nenapadlo, to nechám na vás.

Rekapitulace - EXPERIMENT číselně:
Priorita (rasa) - A
Původní genom - člověk
Cena Experimentu: živý - až 5M nujenů, mrtvý kolem 0,2 M nujenů (na výrobu biowaru)

Výhody: 2x více body indexu a 1,5x esence na útratu, o 6 atributových bodů více, o 8 dovednostních bodů více, možnost navýšit při vytváření postavy atributy a dovednosti na úroveň 7, pravděpodobně kostka iniciativy navíc, odolnost proti únavě, další možná rozšíření (integrovaný do genetické struktury například PAIN EDITOR libivolné úrovně, noční vidění, systém T&IFF (Target and Identify Friend Foe), atd.), imunita na psychologické a fyziologické problémy v souvislosti integrovaným cyberwarem (je víceméně pro něj vypěstovaný, takže například s MBW (Move-By-Wire) z něj neudělá psychopata)

Nevýhody: neschopnost být magič (ačkoliv de facto vyvážená nevýhoda), lovná zvěř, žádné začáteční kontakty "zdarma", cena kontaktů při tvoření dvojnásobná, žádná rodina, přátelé, velká výkonost vede k zvýšenému příjmu potravy (2x), tedy hlavně Role-Playingové nevýhody, popřípadě může mít v sobě zabudovanou závislost na určitém vitamínu, bez kterého by chřádal až umřel

To je vše. Jak již bylo podotknuto, je třeba při tomto brát ohled na role-playing, protože tam jsou největší nevýhody, číselně jde totiž o superčlověka.

AKTUALIZOVÁNO - upraveny výhody, nevýhody

AKTUALIZACE 2:
Rasa - A
Atributy +4, Dovednosti +6
Normální Rasové maximum - 7 (Platí i pro dovednost)
Esence: 9, body Index 1,5 x Tělo
+ Možnost maskovat atributy
+ Noční vidění, pain editor úrovně 3, nanité úrovně M (Zdarma)
+ 2 k reakci
+ Odolnost vůči únavě
+ Odolnost proti patogenům (+2 k tělu)

- žádné počáteční kontakty zdarma, kontakt za dvojnásobnou cenu při tvoření postavy
- dvojnásobná spotřeba potravy
- Malá osobní svoboda nebo Nepřítel (korporace)
- další dle GM (vitaminový jed, bomba, atd.)
- nesnadná komunikace s obyčejnými lidmi (+1 nebo 2 k cč)

< ShadowRun - krátky almanach Sprievodca vytváraním postavy pre Shadowrun >
zobrazené: 3845x
hodnotenie: 1.33 (1.33), hlasovalo: 3

Ako sa Vám páči tento príspevok?

ohodnotiť známkou 1 ohodnotiť známkou 2 ohodnotiť známkou 3

Komentáre

Pekné a aj celkom rozumné. By som povedal, že oproti niektorým podivnostiam, ktoré som v nedávnej dobe videl hrať u nás doma je toto v pohode :)
Pokiaľ som to dobre pochopil, tak to vychádza z človeka, tzn. že má všetky základné atribúty ako človek. Neviem, či by toto nechcelo trochu premyslenia, pretože napríklad Body index takého trolla je už podľa bežných pravidiel skoro 2x taký ako človeka.
Čo by som ale zmenil by bola použiteľná esencia. 2 mi príde proste fakt veľa, takže 1.5 by asi v celkom stačilo.
Ešte by som asi pridal niečo na štýl odolnosti voči bolesti, ale v podobe zníženia postihov o 1 úroveň (a ľahké by nerobilo dokopy nič).
Kontakty by som mu nechal, pretože ako už aj v tom náznaku možnej minulosti píšeš, že mu môže niekto pomôcť atď. Proste nemusel hneď prísť do Shadowrunu. Ale ich "cenu" na začiatku by mal aspoň dvojnásobnú a žiadné zdarma.

Stále mam taký pocit, že by to chcelo pridať ešte nejakú nevýchodu. Možno niečo na štýl nejakej alergie, ale momentálne mi nič vhodné nenapadá. Možno neskôr :)
 - zapo (23:31:06 2.05.2008)
Provedl jsem další změny :) díky za kritiku
 - Hokum (08:31:21 3.05.2008)
Napadlo mně ještě k té nevýhodě, že by mohli mít třeba nějakou bombu v sobě a že by museli najít někoho, kdo by jim to vyndal. Na druhou stranu, pokud ta bomba bude rádiově řízená, tak ho může odpálit někdo jiný než nejmenovaná korporace, tak nevím, zda-li by jim to dali :)
5 000 000 Y je dost :)
 - Hokum (08:37:25 3.05.2008)
No...pekné. Akurát sa to tu objavilo keď dohrávam (zase raz) sériu "hitman" (vidíte podobnosť?). Celkom ma to zaujalo. Len niektoré veci by som si pozmenil.

Rozdelím to celé do dvoch postov. V jednom budú technické pripomienky, v druhom nápady na použitie v hre.

Technické pripomienky:
RASY by som pridal. Možnosť byť trpaslíkom alebo elfom. Nie však trollom alebo orkom pretože tí na rozdiel od trpošov a elfákov prechádzali inými štádiami genetického vývoja (goblinizácia). Napríklad my hráme na pravidlo o více metalidech, kde stačí dať rase prioritu C a môžeš si vyberať.

Čísla: Ako už písal Zapo, dvojnásobná esencia je proste veľa. Priveľa. Dal by som 1.3 až 1,5. Body index takisto.

Dal by som len 4 atribútové body naviac avšak zdvihol by som aspoň o jedna rasové maximum atribútov a zároveň pridal možnosť maskovania atribútov. Napríklad človek so silou 6 by vyzeral ako človek so silou 2-3. Toto síce vedia využiť len fakt dobrí hráči, ale podľa mňa je to dosť silná vec.

Kostku iniciativy naviac by som rozhodne nedával. To je podľa môjho názoru príliš. Možno by som v tomto smere trochu zvýšil reakciu.

Chcelo by to podľa mňa nejakú brutálnu nevýhodu. Mňa jedna napadla, i keď neviem či nieje príliš silná. Tak napríklad by postava mala defaultne voperovaný nejaký systém, ktorý by jej nedovoľoval útočiť na zamestnancov jej domovskej korporácie.
 - Ekin (08:46:49 3.05.2008)
Návrhy na použitie:

Ako už autor spomínal, jednou z možností je to, že pri nejakej prestrelke v laboch nájde skupinka jeden "exemplár" ktorý sa k nim pridá.

Potom ma napadla aj možnosť usporiadať danému hráčovi na začiatok nejaký miniRun niečo na spôsob Battle Royale z hitmana. Tak by sa vlastne dostal na slobodu.

Ďaľšou možnosťou je, že sa na slobodu dostane ako nepodarený experiment. Proste sa raz ráno prebudí na skládke a nič nevie (vedci si mysleli, že je mŕtvy).

No a na koniec ma napadlo, že začínajúca skupinka skúsených hráčov môže takto vstúpiť do sveta Shadowrunu. Proste začnú hrať tým, že utečú. (Tu by ale trebalo možnosť dorobiť magičov). Podľa mňa je táto možnosť veľmi vhodná na turnajové a predvádzacie akcie, pre nových hráčov čo o svete nič nevedia.

A nakoniec samozrejme treba pripomenúť hráčom jednu dôležitú poučku:
Čo používate vy, môže použiť aj GM!
 - Ekin (08:53:10 3.05.2008)
No práve toho MbW som sa bál v súvislosti so zvýšenou esenciou. Podľa mňa MbW je príliš ultimátny na to, aby ho používali postavy. Na druhú stranu GM...to je už o inom...
 - Ekin (08:55:15 3.05.2008)
Pokiaľ chcete pridávať nové veci alebo písať komentáre, musíte sa prihlásiť (prihlasovací formulár sa nachadza hore).
Pokiaľ ešte nemáte svoj účet, tak si ho môžete ihneď vytvoriť registráciou na naších stránkach.
.
.
top Hore | print Vytlačiť stránku
© 2003-2022 zapo & post authors, vygenerované za 0.064 sec.