Toto je stránka věnováná RPG hrám, konkrétně hře Shadowrun a konkrétně dobrodružství Ztracená krev.

RPG je zkratka pro Role Playing Games, což v češtině jsou takzvané "hry na hrdiny". Jedná se o to, že jeden z hráčů vypráví příběh ve kterém ostatní hráči jsou postavami. Tyto postavy se pak dostanou v příběhu na takové místo, kde se musí rozhodnout jak budou jednat a tím ovlivní celkový průběh příběhu.

Shadowrun je hra na hrdiny, která se odehrává po roce 2053 kdy se nadnárodním korporacím podařilo ovládnout většinu trhu a vpodstatě vládnou světu. Hlavní postavy, shadowrunneři jsou vyděděnci, kteří z nějakého důvodu odmítli akceptovat korporační svět (buď porušili korporační řád z vlastní vůle nebo do toho byli zataženi různými machinacemi korporací) a oficiálně neexistují. Živí se tím, že dělají špinavou práci o kterou v korporacích není nouze. Oficiální stránky Shadowrunu .
Asi nejznámější (a nejjednodušší) českou hrou na hrdiny je Dračí Doupě viz naklatelství Altar .
Existují i další hry jako AD&D
nebo Vampire:the Masquerade, Werewolf: the Apocalypse a další od Whitewolfů
či pro pokročilejší svět Rogera Zelazného Amber

Ztracená krev je oficiální dobrodružství od FASA Corporation, to jest vydavatele Shadowrunu. Mě se dostala do rukou anglická verze. Vzhledem k tomu, že mě toto dobrodružství zaujalo, tak jsem se ho pokusil přeložit do češtiny. No a za účelem prezentace tohoto dobrodružství jsem založil tyto stránky. Následující odkaz by měl navštívit pouze Gamemaster (Vyprávěč, Storyteller, Pán jeskyně nebo Nejvyšší), takže pokud se ktomuto dostal nějaký hráč a chtěl by si zahrát běh (příběh, jeskyni) tak jak si ho představuje tvůrce této hry, tak doporučuji poslat tento odkaz svému Gamemasterovi:
Ztracená krev ve formátu HTML .
návrat na hlavní stránku